Carelia Fight 3 – 2007


PRELIMINARY

1. Y-65 3×3
Miska Tertsunen, GB Gym Helsinki vs Teppo Lampela, KKU
Winner: Lampela, Majority

2. Y-77 2×3
Teppo Hämäläinen, MMA Imatra vs John Keerie, GB Gym Helsinki
Winner: Keerie , Majority

3. Y-70 2×3
Antti Toiviainen, MMA Imatra vs Mouza Norouzi, GB Gym Helsinki
Winner: Toiviainen, Submission (armbar) R1 2.50

4. Y-70 2×3
Henri Hämäläinen, MMA Imatra vs Juha Saarela, GB Gym Helsinki
Winner: Saarela, Unanimous

5. Y-77 2×3
Juuso Kauppala, GB Gym Helsinki vs Kari Päivinen, MMA Lappeenranta
Winner: Päivinen, Unanimous

6. Y-70 2×3
Sebastian Nybom, Pankration Gym Hamina vs Jouko Näivä, GB Gym Helsinki
Winner: Näivä, Unanimous

7. Y-70 2×3
Joni Jääskeläinen, MMA Imatra vs Sherif el Tokhy, GB Gym Helsinki
Winner: Jääskeläinen, Submission (armbar) R2 1.23

8. Y-93 2×3
Saeid Nurin, GB Gym Helsinki vs Lauri Tonteri, MMA Utti
Winner: Tonteri, Majority

9. Y-77 2×3
Kimmo Pohjalainen, MMA Imatra vs Shady el Tokhy, GB Gym Helsinki
Winner: Pohjalainen, Submission (anaconda choke) R1 2.36

10. Y-77 2×3
Jaakko Kuusisto, GB Gym Helsinki vs John Keerie, GB Gym Helsinki
Draw

11. Y-65 2×3
Jan Tuominen, MMA Rovaniemi vs Eero Antti-Poika, GB Gym Helsinki
Winner: Tuominen, Majority

12. Y-77 2×3
Kai Puolakka, GB Gym Helsinki vs Kari Päivinen, MMA Lappeenranta
Winner: Päivinen, Majority

13. Y-93 2×3
Aki Moilanen, Espoon Kehähait vs Lauri Tonteri, GB Gym Helsinki
Winner: Moilanen, Unanimous

14. Y-77 2×3
Eero Tertsunen, GB Gym Helsinki vs Juuso Kauppala, GB Gym Helsinki
Winner: Kauppala, Unanimous

15. Y-77 3×3
Olli-Jaakko Uitto, KKU vs Rauno Koksu, GB Gym Helsinki
Winner: Uitto, submission (armbar) R1 1.17

16. Y-65 3×3
Petja Härkönen, MMA Lappeenranta vs Jarkko Sorvali, Espoon Kehähait
Winner: Sorvali, Unanimous

17. Y-65 3×3
Jukka Paananen, MMA Lappeenranta vs Janne Elonen-Kulmala, Espoon Kehähait
Winner: Elonen-Kulmala, Majority

18. Y-84 3×3
Teemu Inkeroinen, GB Gym Helsinki vs Juho Kalliomaa, MMA Utti
Winner: Inkeroinen, Unanimous

19. Y-60 3×3
Eero Tuomainen, GB Gym Helsinki vs Markus Virtanen, Riihimäen Heracles
Winner: Tuomainen, Unanimous

20. Y-70 3×3
Ilja Soisalo, GB Gym Helsinki vs Mikael Kuisma, Riihimäen Heracles
Winner: Kuisma, Submission (armbar) R2 2.29

21. Y-65 3×3
Markus Kuukka, Riihimäen Heracles vs Ville Hentunen, MMA Imatra
Winner: Hentunen, Submission (armbar) R1 2.17

22. Y-77 3×3
Olli-Pekka Heino, MMA Lappeenranta vs Olli-Jaakko Uitto, KKU
Draw

23. Y+93
Petri Ilvonen, MMA Imatra vs Teo Viitala, MMA Lappeenranta
Draw

 

MAIN EVENT

1. 2×5 (-71,5kg)
Joni Haahka, KKU Finland vs J-P Vainikainen, Espoon Kehähait Finland
Winner: Vainikainen, Unanimous

2. 2×5 (-70 kg)
Tuomo Turkia, MMA Lappeenranta Finland vs O-P Puhakka, MMA Imatra Finland
Winner: Turkia, Unanimous

3. 2×5 (-84 kg)
Matias Säkkinen, MMA Rovaniemi Finland vs Mikko Koivumäki, GB Gym Turku Finland
Winner: Koivumäki, TKO R1 5.00

4. 2×5 (-77 kg)
Alpo Kautonen, MMA Imatra Finland vs Sergei Jushkevich, Lithunia
Winner: Jushjevich, Submission (triangle choke) R1 2.01

5. 2×5 (-93 kg)
Juha Saarinen, MMA Lappeenranta Finland vs Magnus Cedenblad, Team Brasa Sweden
Winner: Saarinen, Submission (armbar) R2 2.07

6. 2×5 (-60 kg)
Heikki Tiilikka, MMA Rauma Finland vs Erikas Suslovas, Lithunia
Winner: Tiilikka, Submission (armbar) R1 1.31

7. 2×5 (-77 kg)
Jani Ketolainen, MMA Imatra Finland vs Zoz Touati, Pancrase Gym Sweden
Winner: Ketolainen, Submission (side choke) R1 1.28

8. 2×5 (-65 kg)
Olli Hartikainen, GB Gym Helsinki Finland vs Sergei Greicicho, Lithunia
Winner: Greicicho, Submission (triangle choke) R2 1.45

9. 2×5 (-77 kg)
Ville Räsänen, MMA Imatra Finland vs Fredrik Klingsell, Team Brasa Sweden
Winner: Räsänen, Submission (choke) R1 3.07

10. 3×5 (-84 kg)
Lucio Linhares, Alliance Brazil vs Matti Mäkelä, Pancrase Gym Sweden
Winner: Linhares, Submission (RNC) R2 1.53

11. 3×5 (-73 kg)
Jarkko Latomäki, MMA Lappeenranta Finland vs Aidan Marron, UFR Fight Team North-Ireland
Winner: Marron, Submission (triangle choke) R1 1.59


juliste_2007