Carelia Fight 5 – 2009



PRELIMINARY

1. Eero Tuomainen GB Gym vs Mikael Silander Espoon kehähait C -60
voittaja: 1. erässä ajassa 2.10 käsilukolla(kimura) Mikael Silander

2. Ville Vanhanen JFC vs Teo Viitala Tapanilan erä C -93
voittaja: voitto enemmistöäänin Ville Vanhanen

3. Markus Enroth MMA Imatra vs Nico Lingman GB Gym D -65
voittaja: 1.erässä ajassa 2.06 käsilukolla(JuJi) Nico Lingman

4. Taneli Rautio MMA Imatra vs Joonas Moisio MMA Lappeenranta D -65
voittaja: 1.erässä ajassa 2.38 käsilukolla(JuJi) Joonas Moisio

5. Tomas Bauman MMA Rovaniemi vs Tero Mäki Riihimäen Heracles D -65
voittaja: 3-0 kaikin tuomariäänin Tomas Bauman

6. Marko Kosonen MMA Imatra vs Teemu Kääriäinen Espoon kehähait C -65
voittaja: 1. erässä ajassa 2.54 kuristuksella(sivukuristus) Teemu Kääriäinen

7. Markus Rytöhonka GB Gym vs Niko Metsälä Gladiator Factory D -70
voittaja: voitto enemmistöäänin Markus Rytöhonka

8. Afshin Hossini Espoon kehähait vs Eero Hämäläinen Combat Club Sankukai D -70
voittaja: 1.erässä ajassa 1:16 kuristuksella(giljotiini) Afshin Hossini

9. Jussi Haasto Espoon kehähait vs Toni Kontkanen MMA Utti D -70
voittaja: 1.erässä ajassa 2.31 kuristuksella (sivukuristus) Toni Kontkanen

10. Petri Rahkonen MMA Imatra vs Olli Tikkanen CMB Ry D -70
voittaja: 2.erässä ajassa 2.39 kuristuksella(RNC) Petri Rahkonen

11. Ilkka Ryhänen GB Gym vs Ville Litmanen MMA Imatra C -70
voittaja: 1.erässä ajassa 2.51 kuristuksella (giljotiini) Ville Litmanen

12. Juhana Leppiaho MMA Rovaniemi vs Joonas Niemelä GB Gym C -70
voittaja: 2.erässä ajassa 1.40 kuristuksella (triangel) Joonas Niemelä

13. Esa Ketola MMA Imatra vs Lasse Ahola Sisu Gym Fight Team D -77
voittaja: voitto enemmistöäänin Lasse Ahola

14. Jarkko Hanninen Riihimäen Heracles vs Joonas Pusila HIPKO D -77
voittaja: 1.erässä ajassa 2.34 kuristuksella (triangel) Jarkko Hanninen

15. Jonne Juutilainen Espoon kehähait vs Timo Perho Sisu Gym Fight Team D -77
voittaja: 2.erässä ajassa 1.18 kuristuksella(perulainen) Timo Perho

16. Robert Ghraizi Combat Club Sankukai vs Roni Salovaara Riihimäen Heracles D -77
voittaja: 3-0 kaikin tuomariäänin Robert Ghraizi

17. Toni Koponen CMB ry vs Jarkko Pakkanen Espoon Kehähait C -77
voittaja: 1.erässä ajassa 2.15 käsilukolla (suora käsilukko)Toni Koponen

18. Teemu Hyytiäinen Espoon kehähait vs Juho Ojala CMB Ry D -84
voittaja: 2.erässä ajassa 1.24 käsilukolla (suora käsilukolla) Juho Ojala

19. Anssi Leskinen Gladiator Factory vs Mika Lamminen Mäntän sutemi D -84
voittaja: 3-0 kaikin tuomariäänin Mika Lamminen

20. Jouni Purho MMA Utti vs Riku Pyyhtiä Riihimäen Heracles D -84
voittaja: 1.erä ajassa 2:24 käsilukolla Riku Pyyhtiä

21. Lawin Khalil Mustafa GB Gym vs Ville Putkuri Riihimäen Heracles D -93
voittaja: 1.erässä ajassa 1:47 kuristuksella(giljotiini) Lawin Khalil Mustafa

22. Sami Vuorimäki Mäntän sutemi vs Jani Myllynen CMB Ry D 93
voittaja: 2.erässä ajassa 1.47 kuristuksella (sivukuristus) Jani Myllynen

23. Mikko Helin GB Gym vs Teo Viitala Tapanilan erä C -93
voittaja: 1.erässä ajassa 1.19 käsilukolla (suora käsilukko) Teo Viitala

24. Jake Anttila Mäntän Sutemi vs Aki Okkola Shooto Lahti C -77
voittaja: 2.erässä ajassa 1.46 käsilukolla (JuJi) Jake Anttila

25. Kari Päivinen MMA Lappeenranta vs Jimmy Immonen Shooto Lahti C-77
voittaja: 3-0 kaikin tuomariäänin Jimmy Immonen

 

MAIN EVENT

1. C84 kg Aki Moilanen, Espoon Kehähait vs Lauri Tonteri, MMA Utti
Voittaja: Tonteri, kaikin tuomariäänin

2. C70 kg Juuso Halme, MMA Imatra vs Markus Rytöhonka, GB Gym
Voittaja: Halme, luovutusote (giljotiinikuristus), 1. erä ajassa 0:22

3. C70 kg Kimmo Pohjalainen, MMA Imatra vs Jari Pulkkinen, MMA Lappeenranta
Voittaja: Pohjalainen, kaikin tuomariäänin

4. C65 kg Niko Suotama, MMA Imatra vs Jussi Saarela, GB Gym
Voittaja: Suotama, kaikin tuomariäänin

5. B77 kg Alpo Kautonen, MMA Imatra vs Michal Elsner, Puola
Voittaja: Kautonen, tekninen tyrmäys (lyönnit matossa), 2. erä 4:59

6. B55 kg Maiju Kujala, MMA Lappeenranta vs Paulina Suska, Puola
Voittaja: Kujala, tekninen tyrmäys (lyönnit matossa), 1. erä ajassa 4:32

7. B70 kg Antti Virtanen, MMA Imatra vs Ilja Soisalo, GB Gym
Voittaja: Virtanen, luovutusote (kuristus takaa), 2. erä ajassa 3:11

8. B70 kg Tuomo Turkia, MMA Lappeenranta vs Lukasz Bugara, Puola
Voittaja: Bugara, tyrmäys (lyönti pystyssä), 2. erä ajassa 2:33

9. B81 kg Ville Räsänen, MMA Imatra vs Artur Kadlubek, Puola
Voittaja: Räsänen, luovutusote (sivukuristus), 2. erä ajassa 3:18

10. B84 kg Mikko Suvanto, MMA Imatra vs Rimgaudas Kutkaitis, Liettua
Voittaja: Suvanto, tekninen tyrmäys (lyönnit matossa), 1. erä ajassa 4:31


juliste_2009