Carelia Fight 1 – Vapaaottelukilpailut 22.10.2005

 

PRELIMINARY

1. D-72
Olli Riikonen, GB Helsinki – Ville Hentunen, SF Lappeenranta
Draw

2. D-93
Risto Lehtonen, Lohjan Voimailijat – Ilkka Semi, MMA Imatra
Winner: Semi, Submission (guillotine choke) R2 1.09

3. D-82
Niko Halminen, GB Helsinki – Toni Räty, MMA Imatra
Draw

4. D-67
Tuomas Pakkanen, Pancration Hamina – Sami Hartikainen, MMA Imatra
Winner: Pakkanen, Submission (armbar) R2 1.20

5. D-60
Jesse Arima, GB Helsinki – Janne Kulmala, Espoon Kehähait
Winner: Arima, Majority

6. D-90
Mika Nenonen, GB Helsinki – Oskari Kakko, SF Lappeenranta
Winner: Kakko, Majority

7. D-66
Tero Apunen, GB Helsinki – Joonas Lehikoinen, SE Lappeenranta
Winner: Lehikoinen, Submission (injury) R1 3.00

8. D-74
Ville Ojala, GB Helsinki – Santtu Hänninen, MMA Imatra
Winner: Hänninen, Majority

9. D-84
Tero Pitkänen, Mikkelin Full Contact – Juha Nikkanen, MMA Imatra
Winner: Pitkänen, Majority

10. D-84
Juha Alhonen, Lohjan Voimailijat – Juha Kapanen, MMA Imatra
Winner: Alhonen, Submission (armbar) R2 2.54

11. D-81
Kaj Zilliacus, GB Helsinki – Toni Räty, MMA Imatra
Winner: Zilliacus, Majority

12. C-66
Ilja Soisalo, GB Helsinki – Ollipekka Puhakka, MMA Imatra
Winner: Soisalo, Submission (triangle choke) R1 1.53

13. C-66
Teemu Lillfors, GB Helsinki – Kimmo Tukiainen, SF Lappeenranta
Winner: Tukiainen, Unanimous

14. C-70
Michael Grönfors, GB Helsinki – Jani Ketolainen, MMA Imatra
Winner: Ketolainen, Submission (armbar) R1 1.30

15. C-70
Reima Halmetoja, GB Helsinki – Risto Ratilainen, MMA Imatra
Winner: Ratilainen, Majority

16. C-66
Ilja Soisalo, GB Helsinki – Jukka Paananen, SF Lappeenranta
Draw

17. C-80
Petteri Blomwall, GB Helsinki – Ville Aalto, Lohjan Voimailijat
Winner: Aalto, TKO R2 1.04

18. C-70
Henri Laitonen, GB Helsinki – Ville Hentunen, SF Lappeenranta
Winner: Laitonen, Unanimous

19. D-83
Sauli Virtanen, GB Helsinki – Tero Pitkänen, Mikkelin Full Contact
Winner: Virtanen, Submission (armbar) R2 1.49

20. D-93
Mikko Helin, GB Helsinki – Oskari Kakko, SF Lappeenranta
Winner: Kakko, Majority

 

MAIN EVENT

1. D-77
Erik Björkenvik, Ceasar SF Sweden – Rauno Koksu, GB Helsinki
Winner: Koksu, Submission (triangle choke) R2 1.16

2. C-80
Odd Wetzenstein, SF Stockholm Sweden – Alpo Kautonen, MMA Imatra
Winner: Wetzenstein, TKO R2 1.34

3. C-84
Risto Lindeman, Pancration Hamina – Janne Laitonen, GB Helsinki
Draw

4. C-90
Max Philipson, SF Stockholm Sweden – Tuomas Koivumäki, Oulun Kamppailuklubi
Winner: Philipson, Submission (triangle choke) R2 1.04

5. C-69
Petri Järvinen, Ceasar SF Sweden – Olli Hartikainen, GB Helsinki
Winner: Hartikainen, Unanimous

6. C-90
Max Philipson, SF Stockholm Sweden – Juha Saarinen, SF Lappeenranta
Canceled (injury)

7. B-80
Kristian Helde, SF Stockholm Sweden – Wasim Ul Masi, HJJK / Alliance Helsinki
Winner: Ul Masi, Submission (RNC) R2 4.10

8. C-80
Odd Wetzenstein, SF Stockholm Sweden – Ville Räsänen, MMA Imatra
Winner: Räsänen, TKO (injury) R2 1.12 (technical unanimous decision)
(Wetzenstein was unable to continue after falling out of the ring)

9. B-70
Hubertas Baumann, Titanas Lithunia – Pasi Maliniemi, SF Lappeenranta
Winner: Maliniemi, Submission (armbar) R1 3.39

10. B-70
Marius Buzinskas, Titanas Lithunia – Mikko Broman, SF Lappeenranta
Winner: Buzinskas, TKO (injury) R1 5.00


juliste_2005