Carelia Fight 2 – ”Selkäsauna” 2.9.2006

 

PRELIMINARY

1. C-65
Mikko Lahti, MMA Utti – Jukka Paananen, SF Lappeenranta
Winner: Lahti, Submission (armbar) R2

2. D-70
Aki Tiljander, SF Lappeenranta – Lauri Kinnunen, MMA Imatra
Winner: Tiljander, Unanimous

3. C-84
Juho Kalliomaa, MMA Utti – Vesa Lanu, SF Lappeenranta
Winner: Lanu, Submission (bulldog choke) R1

4. C-65
Erno Kettunen, MMA Imatra – Mikko Koverola, GB Helsinki
No contest (injury) R1

5. C-93
Matti Ojala, KKU – Janne Räsänen, MMA Utti
Winner: Räsänen, Unanimous

6. D-70
Riku Nevalainen, MMA Imatra – Aki Piipponen, SF Lappeenranta
Draw

7. D-77
Esa Piispa, MMA Imatra – Ossi Kainulainen, GB Helsinki
Winner: Piispa, Submission (guillotine choke) R1

8. D-60
Eero Tuomainen, GB Helsinki – Taneli Pakkanen, Pankration Hamina
Winner: Pakkanen, Submission (armbar) R2

9. D-70
Janne Hyppönen, MMA Imatra – Jouko Näivä, SF Lappeenranta
Winner: Näivä, Submission (RNC) R1

10. D-70
Petja Härkönen, SF Lappeenranta – Atte Kuvaja, Pankration Hamina
Winner: Kuvaja, Submission (armbar) R1

11. D-84
Marko Nissinen, MMA Imatra – Harri Suhonen, Full Contact Mikkeli
Winner: Suhonen, Submission (RNC) R1

12. D-65
Antti Siitonen, SF Lappeenranta – Janne Elonen-Kulmala, Espoon Kehähait
Winner: Siitonen, Unanimous

13. C-77
Petri Ojanen, KKU – Jake Anttila, MMA Imatra
Winner: Anttila, KO R1

14. C+93
Jevgeni Smirnov, GB Helsinki – Mikko Äikäs, SF Lappeenranta
Winner: Smirnov, Submission (RNC) R1

15. C-70
Sergei Polishuk, Full Contact Mikkeli – Olli-Pekka Heino, SF Lappeenranta
Winner: Polishuk, Submission (armbar) R2

16. D-70
Aki Tiljander, SF Lappeenranta – Tuomas Pakkanen, Pankration Hamina
Winner: Pakkanen, Submission (armbar) R1

17. D-65
Mikko Koverola, GB Helsinki – Jarkko Sorvali, Espoon Kehähait
Draw

18. C-84
Juho Kalliomaa, MMA Utti – Toni Räty, MMA Imatra
Winner: Kalliomaa, TKO

19. C-93
Janne Räsänen, MMA Utti – Markku Laine, KKU
Winner: Räsänen, Majority

20. C-65
Mikko Lahti, MMA Utti – Markus Kuukka, Riihimäen Heracles
Winner: Kuukka, Submission (triangle choke) R1

 

MAIN EVENT

1. B-70
Michael Grönfors, GB Helsinki – Tuomo Turkia, SF Lappeenranta
Winner: Grönfors, Submission (RNC) R1 4.32

2. B+93
Juha Laine, Lohjan Voimailijat – Ilkka Semi, MMA Imatra
Winner: Laine, Submission (verbal) R2 0.42

3. B-77
Cole Lauritsen, Team Brasa Denmark – Anton Kuivanen, GB Helsinki
Winner: Kuivanen, Unanimous

4. B-77
Aleksanteri Efimov, MMA Utti – Jani Ketolainen, MMA Imatra
Winner: Ketolainen, Submission (RNC) R1 3.03

5. B-84
Oskari Kakko, SF Lappeenranta – Alpo Kautonen, MMA Imatra
Winner: Kakko, TKO R2 4.58

6. B-70
Hannu Mikkola, Alliance Porvoo – Mikko Broman, SF Lappeenranta
Draw

7. B-65
Arash Mawlayi, Team Brasa Sweden – Olli Hartikainen, GB Helsinki
Draw

8. B-70
Kristian Hacklou, Team Brasa Sweden – Pasi Maliniemi, SF Lappeenranta
Winner: Maliniemi, Submission (RNC) R2 4.32

9. B-93
Martin Wojcik, Team Brasa Sweden – Juha Saarinen, SF Lappeenranta
Winner: Saarinen, Submission (triangle choke) R1 1.31

10. B-77
Jani Karkiainen, Team Kolho – Ville Räsänen, MMA Imatra
Winner: Räsänen, Submission (guillotine choke) R1 2.01


juliste_2006