Carelia Fight 6 – 2010



PRELIMINARY

1. 135 lbs / 61,2 kg
Krister Enruth MMA Imatra / Tuomas Grönvall GB Gym
Voittaja: Grönvall, luovutusote (kolmiokuristus), 1. erä ajassa 1.01

2. 145 lbs / 65,8 kg
Sami Alyasin MMA Imatra / Olli Santalahti Sankukai Turku
Voittaja: Santalahti, kaikin tuomariäänin

3. 145 lbs / 65,8 kg
Jari Illikainen MMA Imatra / Toni Tauru MMA Utti
Voittaja: kaikin tuomariäänin tasan

4. 145 lbs / 65,8 kg
Arttu Harmainen MMA Imatra / Joni Pasanen Shooto Lahti
Voittaja: Pasanen, luovutusote (suora käsilukko), 1. erä ajassa 2:31

5. 145 lbs / 65,8 kg
Lasse Väistö Jyväskylä Fight Club / Teemu Grönvall Espoon kehähait
Voittaja: Grönvall, luovutusote (takakuristus), 3. erä ajassa 0.38

6. 145 lbs / 65,8 kg
Anssi Toiviainen MMA Imatra / Hans-Kristian Aarnia Espoon kehähait
Voittaja: Toiviainen, luovutusote (suora käsilukko), 2. erä ajassa 1.19

7. 145 lbs / 65,8 kg
Tomi Koskinen Karkkilan Kamppailuseura / Miska Mäntysalo Espoon Kehähait
Voittaja: Koskinen, kaikin tuomariäänin

8. 145 lbs / 65,8 kg
Tuomas Akkanen MMA Imatra / Ville Jalkanen MMA Joensuu
Voittaja: Akkanen, kaikin tuomariäänin

9. 145 lbs / 65,8 kg
Veli Konttinen Heracles Riihimäki / Matti Hyvärinen Gladiator Factory Kuopio
Voittaja: Konttinen, luovutusote (käsilukko), 1. erä ajassa 1.35

10. 155 lbs / 70,3 kg
Janne Kuusela Sisu Gym / Jani Sandgren GB Gym
Voittaja: Kuusela, kaikin tuomariäänin

11. 155 lbs / 70,3 kg
Mikko Vaittinen Hipko / Arttu Romppanen Shooto Lahti
Voittaja: Vaittinen, kaikin tuomariäänin

12. 155 lbs / 70,3 kg
Aki Timonen MMA Joensuu / Topi Helander Espoon Kehähait
Voittaja: Timonen, kaikin tuomariäänin

13. 155 lbs / 70,3 kg
Aleksi Savolainen MMA Imatra / Mika Hämäläinen Sisu Gym
Voittaja: Hämäläinen, luovutusote (käsilukko), 1. erässä ajassa 2:01

14. 155 lbs / 70,3 kg
Teemu Ahonen TFS / Miikka Varre MMA Joensuu
Voittaja: Ahonen, kaikin tuomariäänin

15. 155 lbs / 70,3 kg
Aleksi Mäntykivi MMA Lappeenranta / Jani Sandgren GB Gym
Voittaja: Mäntykivi, kaikin tuomariäänin

16. 185 lbs /83,9 kg
Mika Ovaska MMA Imatra / Perttu Haanpää Karkkilan Kamppailuseura
Voittaja: Haanpää, luovutusote (kolmiokuristus), 1. erä ajassa 2.46

17. 170 lbs / 77,1 kg
Jussi Pulkkinen MMA Imatra / Janne Virtanen Sisu Gym
Voittaja: Pulkkinen, luovutusote (kolmiokuristus), 3. erä ajassa 1.27

18. 170 lbs / 77,1 kg
Juho Kahranaho Sankukai Turku / Niko Myllynen Shooto Lahti
Voittaja: kaikin tuomariäänin tasan

19. 170 lbs / 77,1 kg
Robert Ghraizi Combat Club Sankukai Kerava / Jerry Parhiala TFS
Voittaja: Parhiala (loukkaantuminen)

20. 170 lbs / 77,1 kg
Lasse Ahola Sisu Gym / Jesse Virtanen
Voittaja: Virtanen, tuomareiden enemmistöäänin

21. 170 lbs / 77,1 kg
Keijo Toots TFS / Mika Slåen Espoon kehähait
Voittaja: Slåen, luovutusote (suora käsilukko), 2. erä ajassa 1.22

22. 185 lbs / 83,9 kg
Petri Osola Pankration Gym Hamina / Marko Punkkinen Shooto Lahti
Voittaja: Osala, tyrmäys, 1. erä ajassa 2.06

23. 205 lbs / 93 kg
Tuomas Ropponen MMA Joensuu / Juho-Matti Joensuu Shooto Lahti
Voittaja: Ropponen, luovutusote (takakuristus), 2. erässä ajassa 1.27

24. 155 lbs / 70,3 kg
Panu Kaski Pankration Gym Hamina / Mikko Vaittinen Hipko
Voittaja: Vaittinen, tuomareiden enemmistöäänin

25. 170 lbs / 77,1 kg
Roobert Rintakumpu Espoon Kehähait / Janne Virtanen Sisu Gym
Voittaja: Rintakumpu, luovutusote (suora käsilukko), 1. erä ajassa 2.48

26. 185 lbs / 83,9 kg
Jani Myllynen Gladiator Factory Kuopio / Jussi Pulkkinen MMA Imatra
Voittaja: Myllynen, luovutusote (takakuristus), 1. erä ajassa 2.44

 

MAIN EVENT

1. 170 lbs / 77,1 kg
Jyri Paasonen MMA Joensuu / J-P Laitala MMA Utti
Voittaja: Laitala, luovutusote (kolmiokuristus), 2. erä ajassa 2.08

2. 205 lbs /93 kg
Petri Ilvonen MMA Imatra / Teo Viitala Tapanilan Erä
Voittaja: Ilvonen, kaikin tuomariäänin

3. 135 lbs /61,2 kg
Jukka Paananen MMA Lappeenranta / Mikael Silander Espoon Kehähait
Voittaja: Silander, kaikin tuomariäänin

4. 155 lbs / 70,3 kg
Jani Ketolainen Pankration Gym Hamina / Lauri Väätäinen MMA Utti
Voittaja: Väätäinen, luovutusote (kolmiokuristus), 1. erä ajassa 2.36

5. 155 lbs / 70,3 kg
Kari Päivinen MMA Lappeenranta /Marko Nyman Hipko Helsinki
Voittaja: Päivinen, kaikin tuomariäänin

6. 145 lbs /65 kg
Niko Suotama MMA Imatra / Mateusz Klich Radomski Klub Taekwondo
Voittaja: Suotama, luovutusote (takakuristus), 1. erä ajassa 3.04

7. 160 lbs / 72 kg
Tuomo Turkia MMA Lappeenranta / Michal Elsner Marga SFG
Voittaja: Elsner, kaikin tuomariäänin

8. 170 lbs / 77,1 kg
Markus Niskanen MMA Imatra / Lauri Tonteri MMA Utti
Voittaja: Niskanen, kaikin tuomariäänin

9. 170 lbs / 77,1 kg
Jimmy Immonen Shooto Lahti / J-P Laitala MMA Utti
Voittaja: Immonen, kaikin tuomariäänin

10. 170 lbs / 77,1 kg
Antti Toiviainen MMA Imatra / Vlastimil Hanzal MMA Team Karlovy Vary
Voittaja: Toiviainen, luovutusote (suora käsilukko), 1. erä ajassa 3.34


juliste_2010