Carelia Fight 7 – 2011



PRELIMINARY

1. C+65,8
Iida Rimmi, Tampereen KU vs Johanna Niilo-Rämä, MMA Utti
Winner: Rimmi, Unanimous

2. C-61,2
Taneli Rautio, MMA Imatra vs Panu Viinikainen, Oulun Kamppailuklubi
Winner: Rautio, Submission (armbar) R1 1:35

3. C-65,8
Joni Jääskeläinen, MMA Imatra vs Daniel Winiarzyck, KKU
Winner: Winiarzyck, Unanimous

4. C-65,8
Arttu Harmainen, MMA Imatra vs Timo Suihkonen, KKU
Winner: Suihkonen, Unanimous

5. C-65,8
Marko Kosonen, MMA Imatra vs Jake Ahokas Pankration Gym Hamina
Winner: Kosonen, Unanimous

6. C-70,3
Juuso Tammi, Sankukai Turku vs Samu Hämäläinen, MMA Utti
Winner: Hämäläinen, TKO (injury)

7. C-70,3
Joni Heinonen, Team @letic/barreto Lahti vs Aleksi Savolainen, MMA Imatra
Winner: Savolainen, Unanimous

8. C-70,3
Olli Santalahti, Sankukai Turku vs Anssi Toiviainen MMA Imatra
Draw (majority)

9. C-70,3
Miikka, Lohimäki GB Gym Helsinki vs Jan Tuominen MMA Rovaniemi
Winner: Lohimäki, Unanimous

10. C-77,1
Olli Anderson, Kiko Helsinki vs Roope Hartikainen, Pankration Gym Hamina
Winner: Hartikainen, Unanimous

11. +93
Tero Virtanen, MMA Utti vs Joonas Turunen, MMA Kuopio
Winner: Turunen, Unanimous

12. +65,8
Iida Rimmi, Tampereen KU vs Hanna Kontkanen, MMA Utti
Winner: Kontkanen, Unanimous

13. C-61,2
Taneli Rautio, MMA Imatra vs Jonne Huikko, MMA Utti
Winner: Rautio, Unanimous

14. C-65,8
Herkko Lokka, MMA Kuopio vs Daniel Winiarzyck, KKU
Winner: Lokka, Submission (guillotine choke) R1 1.01

15. C-77,1
Jussi Viitamäki, MMA Lappeenranta vs Roope Hartikainen, Pankration Gym Hamina
Winner: Hartikainen, Submission (triangle choke) R2 1.30

16. +93
Kim Wilenius, Combat Society Helsinki vs Tero Virtanen, MMA Utti
Draw (majority)

 

MAIN EVENT

1. C-70,3
Juuso Halme, MMA Imatra vs Jarmo Paunonen, GB Gym Helsinki
Winner: Halme, Unanimous

2. C-77,1
Aleksi Mäntykivi, MMA Lappeenranta vs Jani Salmi, GB Gym Helsinki
Winner: Salmi, Unanimous

3. C-61,2
Tuomas Akkanen, MMA Imatra vs Tuomas Grönvall, GB Gym Helsinki
Winner: Grönvall, Unanimous

4. C-83,9
Jukka Kosonen, MMA Imatra vs Jani Ridasmaa, MMA Lappeenranta
Winner: Ridasmaa, TKO R1 1.47

5. B-77,1
Jussi Pulkkinen, MMA Imatra vs Juho Kahranaho, Sankukai Turku
Winner: Pulkkinen, Submission (RNC) R1 4.47

6. B-83,9
Mikko Koivumäki, Sankukai Turku vs Jani Myllynen, Gladiator Factory Kuopio
Draw

7. B-70,3
Antti Virtanen, MMA Imatra vs Marko Nyman, Hipko Helsinki
Winner: Virtanen,TKO R1 1.23

8. B-70,3
Lauri Väätäinen, MMA Utti vs Junior Mesquita Muri, Barreto jiu-jitsu/MMA Atletic Lahti
Winner:Junior Mesquita Muri, Submission (RNC) R1 2.07

9. B-93
Jukka Saarinen, Järvenpään Kehäkarhut vs Akim Shadar, Tourcouing, Ranska
Winner: Saarinen, Unanimous

10. B-60
Maiju Kujala, MMA Lappeenranta vs Ieva Slezaite, The Knight of Plunge, Liettua
Winner: Kujala, TKO R1 2.36

11. B-77,1
Ville Räsänen, MMA Imatra vs Seydina Seck, Hybrid JJB Team, Ranska
Winner: Räsänen, Majority

12. B-83,9
Lucio Linhares, Finland United brasilia vs Salvatore Casilli, Tourcouing Ranska
Winner: Linhares, KO R1 0.24


juliste_2011